ייבוא, ייצוא ולוגיסטיקה

למשרד עורכי דין זיידמן ושות' ניסיון רב בייצוג וליווי חברות ייבוא וייצוא המובילות ומשלחות פריטים וסחורות אל ומחוץ לישראל.

משרדנו מיומן ביותר במתן שירות וגיבוש פתרונות שלמים ויעילים בכלל ההיבטים המשפטיים הקשורים לפעילות הלוגיסטית אל מול הרגולציה בתנאי המשק הישראליים הדינמיים והמורכבים.

במסגרת פעילות המשרד בזירה הבינלאומית (cross-border) המשולבת באופן תדיר עם התמחותנו הייחודית בתחום המסחרי ובתחום הפרויקטים, משרדנו מלווה את השחקנים המובילים את שוק הייבוא והייצוא בארץ, ומעניק למגוון לקוחותינו בתחום ייעוץ משפטי במגוון רחב של התקשרויות, רכש שירותים, תהליכים רגולטורים ופרויקטים לוגיסטיים, בישראל ובחו"ל.

לעורכי הדין במשרד העוסקים בתחום זה ניסיון רב בעבודה עם חברות זרות, לרבות כיועצים משפטיים פנימיים מחברות גלובליות ורב-לאומיות, וכן ניסיון רב בפרויקטים תעשייתיים וטכנולוגיים בינלאומיים הכוללים היבטים לוגיסטיים והבנה של התנאים המקובלים בענף השילוח הבינלאומי (incoterms) בקרב היבואנים, היצואנים, חברות ההובלה והשינוע, המבטחים ויתר בעלי העניין, לרבות הפרוצדורות המקובלות בלשכות המסחר והארגונים הרלוונטיים (ICC).

משרדנו מצוי בקשרים ענפים עם חברות השילוח, עמילי המכס, היועצים הטכניים השונים וספקי שירותים לוגיסטיים, ומלווה את לקוחות המשרד בהיבטים המשפטיים של הרישוי מול גופי ממשל.

בין שאלו פריטים המיובאים לראשונה לישראל ובין שמדובר בשינוע והובלה של פרטי ייבוא וייצוא מיוחדים, או בהיקפים גדולים, תהליכים אלו דורשים מומחיות, הקפדה והתמצאות במשפט ימי ואווירי, וכן ניסיון מסחרי מעשי, על מנת להבטיח שהשרשרת הלוגיסטית של הפרויקט תתבצע באופן יעיל, תוך ניהול סיכונים וחלוקת אחריות משפטית נכונים, ובהתאמה למקובלות הענפיות.

לא אחת, תהליכים אלו הנם תכתיב של התנאים המשפטיים של הפרויקט ולא אחת נדרש במהלכם טיפול מקיף ומהיר בשל חשיפה להשגת אישורים מרשויות רגולטוריות וגופי התקינה השונים בישראל.

טיפול זה מצריך שילוב של מיומנות ודייקנות משפטית וכן הבנה מעמיקה של המורכבות הטכנית, הן של המוצר והן של מכלול הפעולות המרכיבות את תהליך ההובלה והשינוע.

אנו מעניקים ליווי משפטי צמוד ויעיל בתהליכי ייבוא וייצוא, לרבות:

  • תהליך רישוי מול מכון התקנים הישראלי
  • השגת רישיונות ייבוא
  • התאמה וציות לדרישות הרגולטוריות בתחומים מקצועיים
  • תובלה אווירית, ימית ויבשתית
  • הפצה, הנפה, אריזה ואחסנה
  • ייבוא, ייצוא והפצה של חומרים, ציוד מורכב ורגיש, וכלים מיוחדים
  • ביטוח תיאום
  • מול לשכות המסחר בארץ וברחבי העולם.
דילוג לתוכן